Световната банка отпуска 30 млрд. долара за справяне с глобалната продоволствена криза
Средствата се отпускат с цел насърчаване производството на храни и торове и улесняване на търговията с тях
Световната банка съобщи, че планира отпускането на 30 млрд. долара за проекти, които ще бъдат насочени към справяне с предизвикателствата на глобалната продоволствена сигурност, изострени след настъпването на войната в Украйна, предаде econ.bg.
Средствата се отпускат с цел насърчаване производството на храни и торове, улесняване на търговията с тях и подкрепа на уязвимите потребители и домакинства.
Предвижда се инициативата на Световната банка да бъде реализирана през следващите 15 месеца.
По думите на Дейвид Малпас, президент на Световната банка, държавите трябва да положат съгласувани усилия за увеличаване на доставките на енергия и торове, както и да помогнат на фермерите за насажденията и добивите и да премахнат политиките, блокиращи износа и вноса.
ДРУГИ НОВИНИ
Ресурси по Видове
- Актуални Авторски Ресурси (3677)
- Статии (96)
- Становища по Казуси (483)
- Стопански Операции (171)
- Уроци (226)
- Сметки от Сметкоплан (217)
- Видеоуроци (140)
- Примерни Документи (177)
- Калкулатори (31)
- Примери към Калкулатори (129)
- Резюмирани Разпоредби (578)
- Базови Примери към Членове (575)
- Резюм. Съдебна Практика (819)
- Резюм. Указания от Институции (66)
- Фишове на НАП (200)
- Нормативни Актове (522)
- Учебници (2)
- Тематичнo Резюме на Закон (4)
- Базови Примери към Закон (7)
- Наръчници на НАП (2)
- Новини (3467)