Как се декларира доставена услуга на физическо лице в ЕС от български доставчик, регистриран за целите на предоставяне на услуги на регистрирани за целите на ДДС лица в ЕС?

чака актуализация версия: 12 септември 2023 372 уникалност: 78.6%

Фактическа обстановка

Българско дружество, регистрирано за целите на предоставяне на услуги на регистрирани за целите на ДДС лица от ЕС (чл.97а от ЗДДС), предоставя данъчна консултация на физическо лице от Румъния за доходите му в България.

Въпроси

Възниква ли задължение за българското дружество да включи издадената от него фактура в Дневника за продажби и да подаде VIES декларация?

Становище

скрито платено съдържание: 297 думи;

Основано на