Задай въпрос тук
Виолета Миленкова Виолета Миленкова Потребител

Платен отпуск след майчинство



Здравейте,
От 07.12 съм в платен отпуск след 2 годишно майчинство. Управителят се опитва да ме убеди да си намаля дохода, върху който ме осигуряват. Върху коя сума трябва да ми изплати отпуската, върху това което досега са ме осигурявали или от предстоящия доход?



Отговори

  • Здравейте,

    Заплащането за платения годишен отпуск се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползването на отпуска, през който сте отработила най-малко 10 работни дни. Върху актуализираното Ви възнаграждение ще трябва да се изплати отпуската, в случай че имате поне 10 отработени дни след като е настъпила промяната във възнаграждението. В случай че между отпуска по майчинство и платения годишен отпуск не сте работила, за база за изчисляване се взима последният месец с отработени поне 10 работни дни преди излизането Ви в отпуск по майчинство.


    За справка: чл. 177 КТ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Стоичкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->