Потребител

Право на заплати при пенсиониране



Здравейте!
През Септември 2015 г. навърших необходимата възраст за ранно пенсиониране при учители. Имам 38 г. педагогически стаж, от които последните 6 г. са в едно училище. На 31.10 бях освободена от длъжност по чл.325, ал.1, т.5 от КТ. Имам пи право да получа 8 заплати на основание на КТ, постановление №31 на МС от 11.02.1994 г. и Колективния трудов договор?



Отговори

  • Здравейте,
    правото на получаване на 8 заплати по чл. 222, ал. 3 от КТ се придобива, ако последните 10 години трудов стаж, който сте придобили са при един и същ работодател. Ако през последните 6 сте при този работодател ( училище), а преди това сте работили в друго училище, респективно друг работодател, няма да имате право на 8 заплати, а само на 2 брутни работни заплати.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->