pepa ilieva pepa ilieva Потребител

Данък при продажба на жилище с обзавеждане



Трябва ли да се плаща данък 10% при продажба на апартамент, придобит 1985 год. заедно с обзавеждането за което има отделно споразумение? Обзавеждането ще се облага ли с този 10% данък?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако между датата на придобиването на един недвижим жилищен имот и датата на продажбата или замяната му са изминали повече от три години, то тогава тези доходи не се облагат с данък. За обзавеждането също не се дължи данък, освен ако в него не са включени някакви произведения на изкуството, предмети за колекции и антикварни предмети.

    За справка: чл.13 ал.1 от ЗДДФЛ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    С уважение!
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->