ИВЕЛИНА ПАНОВА ИВЕЛИНА ПАНОВА Потребител

Платен отпуск след майчинство



Здравейте,
Скоро изтича втората година от майчинството ми. Искам да ползвам веднага натрупания ми платен отпуск, без да се връщам на работа за актуализация на заплатата. Чета, че това е възможно, но никъде не намерих нормативна уредба, с която да се аргументирам пред работодателя ми. Бихте ли ми помогнали, с кой чл., коя ал. в Кодекса на труда да се обоснова?



Отговори

  • Здравейте,

    нормативната уредба, в която попадате е следната:

    чл.176, ал. (4) и чл.176а, ал.2. от Кодекса на труда.

    Поздрави,
    Денислава Стойкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->