Задай въпрос тук
Бисерка Маринова Бисерка Маринова медицинска сестра

Втори трудов договор при 7-часов работен ден



Работя в отделение по Хемодиализа в УМБАЛ "Г.СТРАНСКИ"- град Плевен. На 7 часов трудов договор и извънредни часове, поради недостиг на медицински сестри. Имам ли право на втори трудов договор в друго отделение в същата болница?



Отговори

  • Здравейте,

    Работник или служител може да сключи трудов договор с работодателя, при когото работи, за извършване на работа, която не е в кръга на неговите трудови задължения, извън установеното за него работно време /за справка чл. 110 от КТ/.
    Продължителност на работното време по трудов договор за допълнителен труд заедно с продължителността на работното време по основното трудово правоотношение при подневно изчисляване не може да бъде повече от 48 часа седмично - за другите работници и служители.
    За повече от 48 часа работодателят трябва да има писменото съгласие на работниците и служителите.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда