Задай въпрос тук
Даниела  Милчева Даниела Милчева потребител

Съхраняване на счетоводна информация



Здравейте!
Към днешна дата мога ли да унищожа издадени от нас фактури на клиенти, както и получени фактури от доставчици от 2004г., 2003г., 2002г.?



Отговори

  • Да, можете. Съгласно чл.42, ал.1 он Закона за счетоводството и чл.38, ал.1 от ДОПК тези документи сте длъжна да ги съхранявате до 5 г. след изтичане на давностния срок за погасяване на публичното задължение, което те удостоверяват.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата