Мария Георгиева Мария Георгиева Потребител

Активи под 700лв., отписани от САП



Здравейте,
Активите, които са закупени под 700 лв. и след повишаване на прага са отписани от САП, но продължават да се амортизират в ДАП, посочват ли се като налични в предприятието? След пълното им амортизиране в ДАП следва ли да се отпишат от ДАП?



Отговори

  • Здравейте,
    ако тези дълготрайни активи са отписани от счетоводните регистри, няма как да се посочат като налични. Ако имате желание и необходимост бихте могли да заведете тези активи задбалансово, за да може да има проследимост във времето за вид, количество и стойност.
    След пълното амортизиране за данъчни цели, съгласно чл. 60, ал.1 от ЗКПО, следва да отпишете актива от ДАП.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->