Aneta Krotova Aneta Krotova Потребител

Деклариране на услуги, извършени в ЕС



Чуждестранна фирма, регистрирана по ЗДДС в Гърция издава фактури за бонус оборот на българско юридическо лице, регистрирано по ЗДДС в България. Българската фирма доставя стоки на гръцката фирма.

В такъв случай българското юридическо лице трябва ли да декларира като услуга получената фактура за бонус оборота и на какво основание трябва да се издаде протокола, след като услугата е с място на изпълнение извън територията на България (Гърция)?

Ако българската фирма пуска кредитни известия за бонус оборота на гръцката фирма, тези кредитни известия включват ли се в VIES декларацията, която българското юридическо лице издава за доставката на стоки в Гърция?



Отговори

  • Добър ден,

    Фактурата, Кредитно и Дебитно известие са данъчни документи, които са издадени от дружество регистрирано в България, и в тази връзка следва да се декларират.
    Протокола за самоначисление по чл. 117 следва да издаде на основание чл.21 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Метин
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->