Петя Танчева Петя Танчева Потребител

Отпуск по чл.157, ал.1, т.3 от КТ



Как се разрешава посочения отпуск когато се работи по график и полагащите се два работни дни са разделени от почивката? Брои ли се деня на настъпване на събитието, ако за него съм научила в края на работния ден?



Отговори

  • Здравейте,

    Имате право на отпуск по чл. 157, ал.1, т. 3 КТ за деня на съответното събитие и за следващия го работен ден. Когато денят на събитието съвпада със седмичната почивка, отпускът се ползува в първите 2 работни дни след нея.


    Поздрави,
    Денислав Стойкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->