Задай въпрос тук
ГЕРГАНА  НЕДЕВА ГЕРГАНА НЕДЕВА Потребител

Осигуряване в ООД



Здравейте!
Аз съм съдружник в ООД със съпруга ми. Той се самоосигурява в ООД-то, а аз съм ЗП като физическо лице и се осигурявам като такъв. Възможно ли е да полагам личен труд и в ООД-то, без възнаграждение, без трудов договор и без осигуровки?



Отговори

  • Здравейте,

    Според чл. 4 ал. 3 т. 2 от Кодекса за социално осигуряване
    задължително осигурени са лицата, упражняващи трудова дейност като еднолични търговци, собственици или съдружници в търговски дружества и физическите лица - членове на неперсонифицирани дружества.

    В случай че извършвате трудова дейност, то възниква задължение за осигуряване.

    Поздрави,
    Величка Павлова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с ДОПК

-->