ГПУ "С. Врачански" ГПУ "С. Врачански"

Допълнителен отпуск поради смърт на роднина



На наша служителка баща й почина на 30.09.2015 г. /сряда/ на обяд. Тя е с работно време до обяд. На 30.09 беше на работа. Кога има право да ползва двата дни отпуск?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл. 157 ал. 1, т. 3 от КТ Вашата служителка има право на 2 дни допълнителен платен отпуск, отделно от нейния платен годишен отпуск по трудов договор.
    Само ще допълня, че по силата на чл.50, ал.(1) от Наредбата за работното време, почивките и отпуските служителят има право на гореописания отпуск за деня на съответното събитие и за следващия го работен ден. Когато денят на събитието съвпада със седмичната почивка, отпускът се ползва в първите 2 работни дни след нея.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->