Ваня Николова Ваня Николова счетоводител

Удължаване на срочен трудов договор



Аз съм счетоводител пенсионер и съм назначена за срок от една година, който изтича на 23.10.2015г. Трябва ли да ми се удължи срока до приключване на финансов период?



Отговори

  • Здравейте,

    между срочните договори по КТ и финансовите периоди по ЗДДС и/или ЗКПО няма връзка. По силата на чл. 325 от КТ срочните трудови договори се прекратяват с изтичане на уговорения срок, следователно Вашия договор ще се прекрати автоматично и без предизвестие на 23.10.2015 г. Обаче според чл. 69, ако продължите да ходите на работа 5 последователни дни след края на срока без писмено възражение от Вашия работодател и ако длъжността е свободна, договорът Ви ще се превърне в безсрочен.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->