dani georgieva dani georgieva счетоводител

Счетоводител на граждански договор



Здравейте,
Може ли лице, което работи на постоянен трудов договор в едно дружество да сключи граждански договор за месечно счетоводно приключване в друго дружество?

Съответно на края на годината да се сключи още един граждански договор за съставяне на ГФО? Второто дружество си има оперативен счетоводител на постоянен трудов договор, който въвежда цялата документация, но не съставя месечни и годишни баланси и ОПР.



Отговори

  • Здравейте,

    ако в основния Ви трудов договор не е предвидена клауза, в която не се разрешава на служителя да извършва работа от сходен характер в друго (конкурентно) предприятие, то тогава не е проблем да сключите ГД.
    В допълнение, доходът, който получите е облагаем и следва да се декларира с ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ.

    Поздрави,
    С. Колев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->