Задай въпрос тук
bili fox bili fox Потребител

Запор



Здравейте,

Имам запор от ЧСИ. Чистата сума, която получавам след удръжките е 480.00 лв. и имам две деца,
Каква сума трябва да ми удържи работодателя и да преведе на ЧСИ?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Моля погледнете подобна дискутирана тема:

    http://balans.bg/4621-maksimalno-dopustim-procent-na-zapor-vyrhu-zaplata/

    Поздрави,
    Величка Павлова
    • 11 Sep 2015 16:35
    • bili fox (Потребител)
    • 0
    Здравейте,


    Благодаря ви за темата. От нея разбрах, че трябва да ми отдържат разликата от 480.00 лв. до 380.00 лв., тоест 100.00 лв, но как стои въпроса, че имам две деца, не би ли трябвало и това да се вземе под внимание?



    Благодаря!
  • Здравейте,

    Това, че имате деца, се взима предвид при определяне размера на несеквестируемата част от Вашия доход. По силата на чл.446 от ГПК ако получавате 480лв. след приспадане на задължителните осигурителни вноски и данъци и имате деца, за които все още се грижите, то могат да Ви запорират до 1/4 от възнаграждението- тоест 120лв. Но ако Ви удържат тези 120лв., Вие ще получавате сума в размер по-малък от минималната работна заплата, затова могат да Ви запорират само 100лв., а не 120лв.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с ДОПК

-->