Задай въпрос тук
Георги Арсенов Георги Арсенов Потребител

Болничен по време на едномесечно предизвестие за напускане по чл.226 ал.1 т.4 от ЗМВР



Здравейте,

Ще подам заявление за напускане на МВР по собствено желание. В периода на предизвестието обаче ми се налага да се лекувам и ще съм в болничен.

Може ли работодателят ми да издаде заповед за освобаждаването ми от длъжност по време когато съм в болничен?
Това че ще съм в болничен към момента на напускане ще повлияе ли на размера на дължимото ми по чл. 234 от ЗМВР обезщетение, защото в чл. 239 от закона е посочено, че размерът му се определя към момента на напускане?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    При подадено заявление за напускане от определена дата, с настъпването и договора следва да се прекрати независимо дали се намирате в отпуск или болничен.
    Това не би трябвало да повлияе на размера на обезщетението.

    Поздрави,
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата