Задай въпрос тук
Таня Петрова Таня Петрова юрист

Напускане при договор по заместване



Назначена съм по чл.68 ал.1 т.3 - до завръщане на титуляра от майчинство. Договорът е с изпитателен срок 6 месеца и предизвестие 3 месеца. Ако си намеря постоянна работа, дължа ли предизвестие, или мога да напусна веднага?



Отговори

  • Здравейте г-жо Петрова,

    Вие не дължите предизвестие и можете да напуснете веднага, съгласно чл.327, ал.1, т.7 от Кодекса на труда, в случай че работите на срочен трудов договор по чл. 68, ал. 1, т. 1 или т. 3 и преминете на друга работа за неопределено време. Важно е да имате вече сключен безсрочен трудов договор при новия работодател, за да имате законово основание за това.

    Поздрави,
    Величка Павлова

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->