Задай въпрос тук
detelina pacova detelina pacova Потребител

Прекратяване на срочен договор



Имам трудов договор от 16.06.2014г. и допълнително споразумение към него от 01.10. 2014г. със срок до 01.10.2015г. По кой член от КТ би следвала да ми се прекрати договора, за да е в моя полза?



Отговори

  • Когато изтече срока на трудовия договор основанието за прекратяване е чл.325, ал.1, т.3 от Кодекса на труда - Трудовият договор се прекратява без която и да е от страните да дължи предизвестие с изтичане на уговорения срок.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда