Задай въпрос тук
Славена Петрова Славена Петрова Потребител

Уведомление по чл.62, ал.4 от КТ – Приложение №1



Започнах работа на 1.06.2015 и не съм подписала Уведомление по чл.62, ал.4 от КТ – Приложение №1. Mогат ли в този момент да ми заличат уведомлението подадено в НАП, че съм започнала работа?



Отговори

  • Съгласно чл.63, ал.2 от Кодекса на труда работодателят няма право да допуска до работа работника, преди да му предостави екземпляр от сключения трудов договор, подписан от двете страни, и копие от уведомлението по чл. 62, ал. 3, заверено от териториалната дирекция на Националната агенция за приходите. Уведомлението трябва да се подпише от работника преди започване на работата.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда