ани Христова ани Христова Потребител

Удължаване срока на договор по чл.68 ал.1 т1



Имам сключен договор на основание чл. 68, ал. 1, т. 1 във връзка с чл. 70, ал. 1 от КТ. за срок от 6 месеца и изпитателният срок също е 6 м. в полза на работодатея.

Може ли работодателя да ми продължи трудовият договор и на какво основание?



Отговори

  • Здравейте,

    съгласно чл. 69 от КТ трудовият договор, сключен за определен срок, се превръща в договор за неопределено време, ако работникът или служителят продължи да работи след изтичане на уговорения срок 5 или повече работни дни без писмено възражение от страна на работодателя и длъжността е свободна.

    Поздрави,
    Денислава Стойкова

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->