Задай въпрос тук
Diyana Chankova Diyana Chankova Потребител

Работно време с променливи граници



Здравейте,
Има ли някаква законово пречка за съвместяване на СИРВ и РВ с променливи граници сългасно чл. 139 КТ в едно предприятие?



Отговори

  • Здравейте,

    Според мен няма пречка. Организацията на работното време и отчитането на работното време са две различни неща и, според мен, ако успеете да отчитате действително отработеното време по чл. 139 от КТ, няма пречка да се приложи и СИРВ. Имайте предвид, че СИРВ се прилага при работа на смени, за които предварително се изготвят поименни графици. При чл. 139 работниците са на определеното място за работа само през част от установеното за тях работно време. Ако намерите подходящ начин за организиране на смените и времето за присъствие на работното място, няма да има пречка да отчитате времето сумарно.

    Поздрави,
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата