Галина Тодорова Галина Тодорова Счетоводител

Продажба на автомобил



Здравейте!
Фирмата има автомобил, закупен от физическо лице. При продажба на този автомобил имаме ли право на неначисляване на ДДС на основание чл.50, ал.1, т.2 от ЗДДС или трябва да си начислим ДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    за съжаление не можете да се възползвате от чл.50 на ЗДДС, тъй като идеята на закона е, че когато купувате лек автомобил от нерегистрирано лице (например физическо лице), то при последваща продажба Вие сте длъжни да начислите ДДС, тъй като извършвате облагаема доставка.

    Поздрави,
    С. Колев
  • Благодаря!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->