НАДЯ НЕДЯЛКОВА НАДЯ НЕДЯЛКОВА потребител

Пенсиониране



Здравейте,
Имам следното питане във връзка с новия КСО. Имам осигурителен стаж от втора категория преди 2000 година, който е 17 г. и 10 дни. Не съм осигурявана в професионален фонд, защото до 2000 година е нямало такъв. Общият ми осигурителен стаж превърнат в трета категория до 01.10.2016 г. е 39 години и 3 месеца. На 01.10 2016 година навършвам възраст 54 г. и 10 месеца. Общия сбор от точки е 94. Ще мога ли да се пенсионирам като категориен работник по новия чл. 69 "б" ал.2 на КСО на 01.10.2016 г, или има и други изисквания, на които не отговарям и ще трябва да се пенсионирам по изискванията на чл. 68?



Отговори

  • Здравейте г-жо Недялкова,
    аз не виждам причина, да не може да се възползвате от разпоредбата на чл. 69б на КСО.
    Покривате изискването за възраст и за стаж, съгласно чл. 69б, ал.2, т.2 ( възраст над 53 години и сбор от осигурителен стаж и възраст 94).

    Поздрави,
    Доника Маринова

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->