Мариета  Зарзаланова Мариета Зарзаланова Потребител

Освобождаване на служителка преди раждане



Здравейте,
Може ли да бъде освободена по инициатива на работодател служителка, която е бременна преди излизане в болничен и в отпуск по майчинство? А по време на отпуск по майчинство?

С две думи ме интересува служителка за която е известно, че е бременна може ли да бъде освободена по инициатива на работодале?



Отговори

  • Здравейте,

    Бременна работничка или служителка както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро може да бъде уволнена с предизвестие само на основание чл. 328, ал. 1, т. 1, 7, 8 и 12, както и без предизвестие на основание чл. 330, ал. 1 и ал. 2, т. 6. В случаите на чл. 330, ал. 2, т. 6 уволнението може да стане само чрез предварително разрешение на инспекцията по труда.

    Поздрави,
    Денислава Стойкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->