Задай въпрос тук
Цветелина Цветкова Цветелина Цветкова Потребител

Назначаване на управител в ЕООД



Може ли собственик на ЕООД, който е в майчинство, да назначи друго лице на трудов договор за управител на фирмата, за да може да продължи своята дейност?



Отговори

  • Здравейте,

    Според чл. 147, ал. 1 от Търговския закон едноличният собственик на капитала управлява и представлява дружеството лично или чрез определен от него управител.

    Възможно е да бъде назначено друго лице (различно от собственика на ЕООД) като управител, но единствено в случи на назначаване на другото лице по договор за управление и контрол (ДУК).

    Поздрави,
    Величка Павлова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->