Георги Атанасов Георги Атанасов организатор-производство

Обида към управител



Мой подчинен ме напсува. Освен че работникът ще бъде изгонен, искам да попитам, какви мерки мога да предприема към този работник? Мога ли да го съдя?



Отговори

  • Здравейте,
    Обидата представлява престъпление от частен характер (чл. 146 от Наказателния кодекс). Това означава, че можете да подадете частна тъжба до съда, която можете да съчетаете и с иск за неимуществени вреди. Паричното обезщетение се определя от съда по справедливост (чл. 52 от ЗЗД).
    За повече подробности се обърнете към адвокат с опит в наказателното право.

    Поздрави,
    Йордан Костов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->