венцислав йорданов венцислав йорданов приемчик

Напускане след получаване на по-малка заплата



Здравейте,
Миналия месец бях на 600 лв заплата и взех 507 лева чисто, От 01.07.15г. съм на 650 и взех 499 лева. Това нормално ли е, да взимам по малко, при увеличение на заплатата?

Също така имам предизвестие за напускане. При това положение, че имам промяна на заплатата и взимам по малко, мога ли да напусна веднага?



Отговори

  • Здравейте г-н Йорданов,

    Възможно е да получите по-малко пари при увеличение на брутната заплата, ако настъпило промяна в допълнителното осигуряване. При неточна информация не мога да ви дам категорична информация, защо се е получило подобно намаление на нетната сума за получаване.
    Не можете да напуснете веднага работа, въпреки че сте получили по-малко пари. Според чл. 245 ал. 1 от КТ минималната възнаграждение, което трябва да получите е 60% от брутното, но не по-малко от минималната работна заплата за страната. За последния месец положен от Вас труд сте получили 499 лева, а минимума по чл. 245 ал. 1 от КТ е 390 лева (650*60%) при минимална работна заплата 380 лева.

    Поздрави,
    Метин Сали
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->