Задай въпрос тук
marieta slaveikova marieta slaveikova Потребител

Съдебен спор след напускане без предизвестие



След като съм напуснала работа без предизвестие и съм си взела заплатата, защо работодателя иска да ме съди? Не ми връща трудовата книжка.



Отговори

  • Здравейте,

    Във връзка с поставения въпрос мога да изкажа следното:

    Съгласно чл. 325 от КТ може да напуснете без предизвестие само по взаимно съгласие, което трябва да е изразено писмено. В противен случай на основание чл. 326 от КТ трябва да отправите писмено предизвестие до работодателя. Срокът на предизвестието при прекратяване на безсрочен трудов договор е 30 дни, но страните може да са уговорили и по - дълъг срок. Максималният срок на предизвестието е до 3 месеца.

    Трябва да проверите какво е записано във вашия трудов договор и да се посъветвате с юрист каква отговорност може да понесете.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->