Ирина Димитрова Ирина Димитрова Потребител

Напускане без предизвестие



Интересува ме, ако напусна без да изработя предизвестието, ще получа ли последната заплата? Какъв е срокът, в който трябва да се регистрирам в бюрпто по труда?



Отговори

  • Здравейте,

    При напускане преди изтичане на нужното предизвестие, ще дължите на Вашия работодател обезщетение в размер на брутното Ви трудово възнаграждение за неспазената част от срока на предизвестието.

    След прекратяване на трудовото Ви правоотношение следва да се регистрирате в Агенция по заетостта до 7 работни дни, както и в НОИ- до 3 месеца.

    Тук колежката Детелина Попова е написала пълния списък с документи, нужни за регистрацията Ви в бюрото по труда.
    http://balans.bg/5504-registracija-v-buroto-po-truda/

    За справка- чл.220 и чл.326 от Кодекса на труда, както и чл.54а от Кодекса за социално осигуряване.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->