Dobrinka  Nedelcheva Dobrinka Nedelcheva ет славиник баданте в Италия

Право на обещетение от бюрото по труда при работа в чужбина



Здравейте!
В момента работя в Италия с договор. От 20.08.2014 до 20.08.2015 г., след което отново ми направиха договор от 20.02.2015 до 20.08.2015 г. Осигуряват ме на 40 часа седмично със заплата 703 евро.

След изтичане срока на договора ми, мога ли да се регистрирам в Бюрото по заетостта в България? Какво ще ми бъде обезщетението и колко време ще го получавам?

Имам общ трудов стаж 30 години. Не съм получавала обещетение от Бюрото от 2010 г.



Отговори

  • Здравейте,

    Според разпоредбите на чл.54а от Кодекса за социално осигуряване (КСО) право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 9 месеца през последните 15 месеца преди прекратяване на осигуряването. Това е едно от всичките условия, на които трябва да отговарят лицата, които желаят да получават обезщетение за безработица.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->