Diyana Chankova Diyana Chankova Потребител

ТД с условие за обучение по време на работа



Здравейте,
Моля за разяснения относно чл. 231, ал. 3 от КТ - платеният отпуск в размер на 5 дни за подготовка и явяване на изпит отделно от ПГО от 20 дни ли е или се включва в него?



Отговори

  • Здравейте,

    Платеният отпуск по чл.231, ал.3 от Кодекса на труда в размер поне 5 дни е отделен от платения годишен отпуск, а не част от него.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->