Задай въпрос тук
siika gergjovska siika gergjovska pedagog

Ползване на отпуск при пенсиониране



Имам ли право да ползвам отпуската от 2009год. преди да подам молба за напускане при пенсиониране?



Отговори

  • Здравейте,
    от началото на 2010 г отпуските за стар период се губят по давност. Давноста е 2 години така, че във вашия случай правото за ползване на отпуск за 2009 е изгубено по давност, освен ако през периода от 2009 до сега сте го отложили поради ползване на отпуск за временна неработоспособност, за бременност, раждане и осиновяване или за отглеждане на малко дете, както и поради ползване на друг законоустановен отпуск.
    За справка чл.176 и чл 176а от Кодекса на труда.
    Поздрави ,
    В.Дадова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->