delqnka iordanova delqnka iordanova Потребител

Обезщетение по чл. 224 от КТ



Прекратих трудовия договор по взаимно съгласие и в заповедта за прекратяване на договора пише на лицето да се изплатят следните обезщетение по чл. 224 КТ - 2 р. дни - 58,50 лв. Това за неизползван отпуск ли е? Работила съм 2 месеца във фирмата.



Отговори

  • Здравейте,

    Обезщетението по чл.224 от Кодекса на труда се дължи за неизползван платен годишен отпуск.

    Ако предположим, че на годишна база имате право на 20 дни платен годишен отпуск, то за 2 пълни месеца би трябвало да имате право на 3 дни платен годишен отпуск.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->