Задай въпрос тук
Веселин Христов Веселин Христов безработен

Трудов договор по чл.70



Изтекъл е срока от 6 месеца на договор по чл.70 на единият от работниците ми и не съм обърнал внимание. Какво се прави в такъв случай?



Отговори

  • Ако ми позволите да допълня нещо....договора по чл.70 е заведен във НАП във връзка със чл.68,ал.1,т.1....в тоя случяй аз какво трябва да направя? а ако беше по чл.68,ал1,т.2 какво се прави?
  • Здравейте,

    Съгласно чл.69, ал.1 от КТ трудовият договор, сключен за определен срок, се превръща в договор за неопределено време, ако работникът или служителят продължи да работи след изтичане на уговорения срок 5 или повече работни дни без писмено възражение от страна на работодателя и длъжността е свободна.

    Във Вашия случай, ако желаете да прекратите договора със служителя си, сте длъжен да спазите уговореното между Вас и него писмено предизвестие, тъй като договорът е станал безсрочен.

    Поздрави,
    Величка Павлова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->