Драгиева Драгиева Потребител

Прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ



Във фирмата работя от 3 години. В момента съм в едномесечно предизвестие. В трудовия договор е записано, че възнагражденията се изплащат след 10 число на месеца, следващ месеца на извършване на дадената работа. Аванс за месец май получаваме на 10 то число на следващия месец, а изплащане на заплати се прави на 25 то число.

Възможно ли е да прекратя трудовия си договор малко след 10 число по чл.327, ал.1, т.2 независимо, че в момента тече предизвестието ми?



Отговори

  • Здравейте,

    Да, имате право да приложите разпоредбите на чл.327 по време на срока на предизвестие ако попадате в някоя от неговите точки.

    Имайте предвид, че при прекратяване на трудовото правоотношение по чл.327 Вашият работодател Ви дължи обезщетение по чл.221 от Кодекса на труда за срока на предизвестието. Освен това ще Ви дължи и обезщетение по чл.224 ако имате неизползван платен годишен отпуск.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->