Нанси Георгиева Нанси Георгиева Потребител

Прекратяване на трудов договор на редовен студент



Може ли да се прекрати постоянен трудов договор без предизвестие от страна на работника, ако се позове на това, че е студент редовна форма на обучение?



Отговори

  • Здравейте,

    За съжаление няма да можете да се възползвате от това право, описано в чл.327, ал.(1), т.6 от Кодекса на труда ако вече сте студент в редовна форма на обучение. Имате право да прекратите трудовото си правоотношение без предизвестие, при положение, че не сте студент или сте, но в задочна или дистанционна форма и преминете на редовна форма на обучение.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->