Бойка Кръстанова Бойка Кръстанова Потребител

Изчисляване на трудов стаж - трудов договор по чл.114 от КТ



Здравейте,

Интересувам се, може ли да съдействате как да изчисля трудовия стаж на служител, назначен на трудов договор по чл.114 от КТ (5 дни в месеца /40 часа в месеца/), на служител постъпил на 17.02.2015- 19.05.2015? Как трябва да го напиша в трудовата книжка? Ясно ми е само, че осигурителния стаж не е равен на зачетения трудов, но колко точно прослужено време се пилучава?

Мерси предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Работата при пълно работно време заедно с работата за допълнителен труд при същия или друг работодател се признава за един ден трудов стаж. Основанието за това твърдение е чл. 355, ал. 2 КТ.
    Това обстоятелство не налага вписването на допълнителната работа в трудовата книжка.

    Поздрави,
    Денислава Стойкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->