цветелина атанасова цветелина атанасова работник

Обезщетение при освобождаване по чл.325 т.1 ал.1



Освободена съм по чл.325 т.1 ал.1. Трябва ли работодателя да ми изплати отработените дни, или да ги удържи, че съм напуснала без предизвестие?



Отговори

  • Здравейте,

    Щом трудовото Ви правоотношение е прекратено по силата на чл.325, ал.(1), т.1 от Кодекса на труда, то нито Вие, нито Вашият работодател дължи предизвестие. Това означава и че никоя от двете страни няма да дължи обезщетение по чл.221 от Кодекса на труда. Имайте предвид, че ако имате неизползван полагащ Ви се платен годишен отпуск, то Вашият работодател следва да Ви изплати обезщетение по чл.224.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->