Любка Василева Любка Василева Потребител

Приемо-предавателен протокол при продажба на земеделска продукция



Може ли земеделски производител да издава приемо-предавателен протокол когато си продава продукцията, например на борса за плодове и зеленчуци и този документ ще важи ли пред фонда вместо фактура?



Отговори

  • Необходим ми е образец на протокол за предаване и приемане на зеленчуци за борсата в с. Плодовитово. Моля, изпратете ми такъв. Предварително благодаря!
  • Здравейте,

    Приемо-Предавателен Протокол е документ, с който се документира фактическото приемо-предаване на стоки, материали или активи, което много често се извършва в различен момент от момента на плащане и/или издаване на фактура.

    Реквизитите не са нормативно регламентирани и се ограничават до тези, с които стопанската операция може да се опише еднозначно.

    Приемо-предавателният протокол не е данъчен документ и съгласно Закона за счетоводството е необходимо издаването на официален данъчен документ.

    За справка чл.7, Закон за счетоводството.

    Поздрави,
    Д.Стойкова

    Поздрави,
    Денислава Стойкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->