Rumiana Radkova Rumiana Radkova счетоводител

Сделка със земя - УПИ



ЕООД купува от физическо лице празен парцел земя УПИ на стойност над 50 000 лв. с цел построяване на сграда. Сделката е между български лица и на територията на България. За сделката купувача има нотариален акт, няма издадена фактура от физическото лице. Как ЕООД /купувачът/ отразява тази сделка съгласно ЗДДС? Издава ли протокол? Самоначислява ли ДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    Сделката ще отразите чрез договор и нотариален акт, не Ви е нужна фактура в този случай. Щом продавачът е физическо лице, нерегистрирано по ДДС и мястото на доставката е на територията на страната, то няма да си самоначислявате ДДС с протокол по чл.117 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->