Adriana Lazarova Adriana Lazarova trz

Подаване на молба за напускане по време на болничен



Здравейте,
В болнични съм от 25.05.2015 до 23.06.2015 г. - гледане на болно дете.
Мога ли да подам молба за напускане - освобождаване по чл. 325 или по чл. 326 от КТ по време на болничния или трябва да изчакам да ми свърши болничиния?



Отговори

  • Здравейте,

    Можете да връчите предизвестие по време на болничен. Срокът на предизвестието започва да тече от деня, следващ получаването му.

    Имайте предвид също, че през време на срока на предизвестието ползването на платен или неплатен отпуск или отпуск за временна неработоспособност не го прекъсва, нито го удължава с периода на ползвания вид отпуск.

    За справка - чл.326 от Кодекса на труда

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • Ще се включа с въпрос по темата :
    А работодателя може ли да даде предизвестие за прекратяване на тд ( безсрочен), когато служителя е в болничен ?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->