Задай въпрос тук
ани иванова ани иванова Потребител

Наредба за медицинска експертиза на работоспособноста, чл.26, ал. 4



Здравейте,
Бременна съм в 7-ми месец и съм в болнични за задържане (код 01). Предстоят ми тези 45 дни преди раждането. Акушерката да ми продължи ли този болничен за патологична бременност в тези 45 дни (като ми даде за още 30 дни с код 01) или трябва да ми даде нов болничен за бременност (код 14)? Според Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността чл.26, ал. 4 при патологична бременност се издава болничен по общия ред. Така се прави разлика между нормална бременност и патологична. При мен не е ли този случай?

Осигурителния ми стаж когато родя ще е 11 месеца и не ми стига за да получавам обезщетение за бременност и раждане.



Отговори

  • Здравейте,

    Въпросите които поставяте са от компетенцията на органите на медицинската експертиза на работоспособността, които по медицински показатели следва да определят какъв точно документа следва да ви се издаде. Ако смятате, че документите ви са издадени неправомерно, можете да се обърнете към НОИ.

    Поздрави,
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата