Задай въпрос тук
Veronika Statkova Veronika Statkova Потребител

Обезщетение от Бюрото по труда



Здравейте!
Считано от 21.05.2015г. е прекратен трудовият ми договор на основание чл.328. Имах предизвестие от работодателя. Регистрирах се в бюрото по труда, където обаче ми казаха да не ходя да подавам документи в НОИ преди 21.06.2015г., понеже работодателят трябвало да ми изплати една заплата обезщетение. Какво общо имат двете обезщетения - от НОИ и от Работодателя? Значи ли това, че за периода 21.05-21.06 не ми се полага обезщетение от НОИ/ Бюрото по труда? Правилно ли съм разбрала, че 4-те месеца обезщетение ще започнат да текат след 21,06?



Отговори

  • Здравейте,
    правилно са Ви отговорили не можете да получавате две обещетения като безработна. В 7 дневен срок /работни дни/ след изтичане на едномесечния период 21.06.- ще трябва да подадете документи за регистрация в НОИ и да 4-те месеца течът след 21.06.
    Обещетението за оставане без работа от работодателя на основание чл.222 ал 1 от КТ е дължимо от работодателя и това време Ви се признава за трудов стаж.
    Поздрави В.Дадова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->