Таня Георгиева Таня Георгиева Kreston BulMar счетоводител

СИРВ при седем часови смени



Здравейте!
При СИРВ при седем часови смени мога ли да приспадам един час почивка и изобщо мога ли да приспадам някаква почивка, при положение, че работното време е по-малко от законно установеното?

Питам, защото имат повече работни дни и начисляваме Извънреден труд!



Отговори

  • ЗДравейте. Моля да опишете в часове началото и края на работното време/започване и завършване/, както и сменността -дву или три-сменна.Също и колко работни дни се полагат в случая.

    kazimirc4
  • Здравейте,Таня!

    С утвърждаване на Правилника за вътрешния трудов ред, работодателят определя както смените, така и почивките на служителите. В документа следва да е посочено дали почивките се включват или не се включват при изчисляване на отработените часове. Трябва да се знае дали служителите ползват „почивка за хранене” или „време за хранене” (справка чл. 151 от КТ).
    Изяснете защо служителите са на 7-часови смени и имат извънреден труд? При такива смени, има ограничение за извънреден труд (до 1 час над намаленото работно време – справка чл. 142, ал. 4 от КТ).

    Поздрави,
    Петя Иванова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->