Стефана  Веселинова Стефана Веселинова с

Обезщетение по чл. 222, ал. 1 и чл. 224, ал. 1



Работила съм във фирма от 09.12.2006 до 31.07.2014 г.
От 20.12.2013 до 31.07.2014 съм била в неплатен отпуск. На 31.07.2014 г. съм освободена по чл. 328, ал. 2 от КТ.

Имам ли право на обезщетение по чл. 222, ал. 1 и чл. 224, ал. 1 от КТ? Каква ще е базата за неговото изчисление?



Отговори

  • Здравейте,

    Да, имате право.
    Съгласно чл. 222 е в размер на брутното трудово възнаграждение за периода, в който сте останала без работа, но не повече от 1 месец. Един месец след прекратяването на договора трябва да декларирате пред работотдателя, че не сте наети на ново място.
    Съгласно чл 224 е в зависимо от броя неиползвани дни отпуск умножен по среднодневното брутно трудово възнаграждение. Те се изплащат при пракратване на договора.

    Поздрави,
    Наталия Божанова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->