Задай въпрос тук
Diana Dimitrova Diana Dimitrova Потребител

Запор



Здравейте,
Имам два запора във фирмата. Каква сума могат да ми запорират при щатна заплата 570 лв., при условие, че имам дете на 2 г.?



Отговори

  • Здравейте,

    Във връзка с изложения проблем мога да изкажа следното мнение:

    На основание чл. 446, ал. 1, т. 2 от ГПК запоррът върху трудовото Ви възнаграждение, може да бъде в размер до една четвърт от месечното Ви трудово възнаграждение. Съгласно ал. 2 от същия чл. месечното трудово възнаграждение се определя след като се приспаднат дължимите върху него данъци и ЗОВ.

    От горното следва, че ако на месец получавата приблизително около 450.00 лв. нетно трудово възнаграждение, то запорът е в размер на 112.50 лв.

    Поздрави!
  • Здравейте,имам 2 запора ,сега ме съкратиха по взаимно съгласие,ще взимам обещетение за безработица от бюрото по труда,имам малко дете,имат ли право да ми запорират обещетението или част от него
  • Здравейте,
    Обезщетенията по Кодекса за социално осигуряване (вкл. и за безработица) не могат да се запорират, освен за задължения към НОИ или за издръжка - чл. 114а от КСО.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата