Асен Петров Асен Петров Потребител

Изчисляване на пенсия



Здравейте,
Участва ли обезщетението за безработица/болничните/ при изчисляване размера на пенсията?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл.46 ал.2 т.7 от Наредба за пенсиите и осигурителен стаж , в осигурителния доход за определяне на пенсия не влиза времето след 1 април 1997 г., през което лицата са получавали обезщетение за безработица при отпускане на пенсии с начална дата след 31 декември 1999 г. Зачита се за осигурителен стаж, но не се взема предвид при определяне на осигурителния доход.

    Поздрави,
    Денислава Стойкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->