Мария Тодорова Мария Тодорова Продавач-щанд

Задържане на първа заплата



Здравейте!
Започнах работа в магазин за хранителни стоки на 01.05 2015 г., като 3 дни са обучителни. Обясниха ми, че ще получа аванс на 15.06.2015 г. за преходният месец.

Фирмата има ли право да задържи цяла заплата без да дава аванс? 



Отговори

  • Здравейте,
    Съгласно чл. 270, ал. 2 от Кодекса на труда трудовото възнаграждение се изплаща авансово или окончателно всеки месец на два пъти, доколкото не е уговорено друго.
    Това означава, че следва да получите трудовото си възнаграждение най-късно до 31.05.2015 г., освен ако в трудовия Ви договор не е записано друго.
    Ако не го получите, имате право да прекратите трудовия си договор без предизвестие.

    Поздрави,
    Йордан Костов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->