Светлана Йорданова Светлана Йорданова Kreston BulMar Потребител

Запор на заплата



Ако получавам нетно трудово възнаграждение в размер на 360.00 лв., какъв е размера на запора, и може ли да бъде наложен и запор на банковата ми сметка ако тя е единствената, по която ми превеждат заплатата?



Отговори

  • Здравейте,

    Запорът върху трудовото Ви възнаграждение става след като ЧСИ изпрати запорно съобщение до вашия работодател. В случай, че вашето нетно възнаграждение е 360,00 лв. вашият работодател е длъжен да удържа една трета от него, ако сте без деца, или една четвърт, ако сте с деца и да превежда удържаната сума по сметка посочена от ЧСИ (чл. 446 от ГПК)

    Поздрави,
    Васил Байнашев


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->